Ohio South State League

Standings
Team Games Wins Losses Ties Pts GF GA
CUP 07G North I 7 7 0 0 21 32 4
CUP 07G North II 10 6 3 1 19 18 15
CUP 07G South I 8 5 1 2 17 23 10
TFA G07 Elite 8 4 3 1 13 16 15
CWSC G07 Academy Elite 8 3 3 2 11 11 11
CO Dayton 07G Green 5 2 1 2 8 9 8
FOSC G07 Elite 5 2 2 1 7 8 7
BSA Celtic G07 White 5 2 3 0 6 12 7
CUP 07G South II 6 2 4 0 6 7 17
Columbus United G'07 Lions 6 1 3 2 5 6 9
WCSA 2007G Elite 10 1 7 2 5 8 27
CUSA G07 NPL 6 0 5 1 1 4 24
Schedule
Sunday, August 18th, 2019
4:00 PM #6865133 0 WCSA 2007G Elite Patricia Allyn / Hoffman Reserve Field 8 map
1 Columbus United G'07 Lions
Friday, August 23rd, 2019
6:30 PM #6865084 2 WCSA 2007G Elite Patricia Allyn / Hoffman Reserve Field 8 map
1 BSA Celtic G07 White
Saturday, August 24th, 2019
11:00 AM #6865114 2 BSA Celtic G07 White Ankeney Soccer Complex #14 map
4 CUP 07G South I
Sunday, August 25th, 2019
11:00 AM #6865081 2 CUP 07G South I Clearcreek map
2 CWSC G07 Academy Elite
1:30 PM #6865089 8 CUP 07G North I Marr Park Marr Park - Field 5 map
1 WCSA 2007G Elite
2:00 PM #6865085 1 CUP 07G South II Clearcreek Clearcreek - Field 2 map
3 TFA G07 Elite
Wednesday, September 4th, 2019
6:30 PM #6865110 2 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
3 CO Dayton 07G Green
Thursday, September 5th, 2019
6:30 PM #6865135 2 TFA G07 Elite TFA Harrison Soccer Complex (TSC) TFA Harrison Field #10 - 11v11 map
1 FOSC G07 Elite
Saturday, September 7th, 2019
10:00 AM #6865100 2 CWSC G07 Academy Elite CWSC Training Centers Miami Whitewater map
0 WCSA 2007G Elite
Sunday, September 8th, 2019
10:00 AM #6865132 0 BSA Celtic G07 White Ankeney Soccer Complex #14 map
1 CUP 07G North II
12:30 PM #6865111 2 WCSA 2007G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 16 map
3 CUP 07G South II
Thursday, September 12th, 2019
6:30 PM #6865090 4 BSA Celtic G07 White Ankeney Soccer Complex #14 map
0 CUSA G07 NPL
Friday, September 13th, 2019
6:30 PM #6865118 2 CO Dayton 07G Green Ankeney map
3 TFA G07 Elite
Saturday, September 14th, 2019
9:00 AM #6865125 1 CUP 07G North II Fairfield High School map
0 CWSC G07 Academy Elite
Sunday, September 15th, 2019
9:00 AM #6865097 2 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
2 CUP 07G South I
Friday, September 20th, 2019
6:30 PM #6865115 1 CUP 07G North II Posey map
2 FOSC G07 Elite
Saturday, September 21st, 2019
1:30 PM #6865082 4 CUP 07G North II Posey map
2 TFA G07 Elite
1:30 PM #6865124 1 FOSC G07 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
3 CUP 07G South II
3:00 PM #6865123 7 CUP 07G North I Posey map
0 CUSA G07 NPL
Sunday, September 22nd, 2019
10:30 AM #6865120 0 CWSC G07 Academy Elite CWSC Training Centers Miami Whitewater map
5 BSA Celtic G07 White
10:30 AM #6865073 0 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
5 CUP 07G North II
11:00 AM #6865119 2 CUP 07G South I Clearcreek map
1 Columbus United G'07 Lions
6:00 PM #6865122 3 TFA G07 Elite TFA Harrison Soccer Complex (TSC) TFA Harrison Field #10 - 11v11 map
0 WCSA 2007G Elite
Saturday, September 28th, 2019
10:45 AM #6865130 0 WCSA 2007G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 15 map
4 CUP 07G South I
Sunday, September 29th, 2019
12:00 PM #6865134 2 CUP 07G North I Fairfield High School map
1 CUP 07G South I
12:30 PM #6865077 1 CO Dayton 07G Green Patricia Allyn Park Hoffman Field A map
1 WCSA 2007G Elite
1:30 PM #6865137 0 CUP 07G South II Fairfield High School map
1 CUP 07G North II
Friday, October 4th, 2019
5:45 PM #6865074 0 TFA G07 Elite TFA Harrison Soccer Complex (TSC) TFA Harrison Field #10 - 11v11 map
2 CWSC G07 Academy Elite
Saturday, October 5th, 2019
12:00 PM #6865127 0 CUP 07G South II Clearcreek Clearcreek - Field 2 map
3 CWSC G07 Academy Elite
Sunday, October 6th, 2019
2:00 PM #6865116 7 CUP 07G North I Clearcreek Clearcreek - Field 2 map
0 CUP 07G South II
3:30 PM #6865086 5 CUP 07G South I Clearcreek map
0 CUP 07G North II
4:00 PM #6865131 2 CO Dayton 07G Green Ankeney map
1 Columbus United G'07 Lions
4:50 PM #6865128 3 FOSC G07 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
0 CUSA G07 NPL
Sunday, October 13th, 2019
3:00 PM #6865091 1 FOSC G07 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
1 WCSA 2007G Elite
Saturday, October 19th, 2019
9:30 AM #6865092 1 CWSC G07 Academy Elite CWSC Training Centers Miami Whitewater map
1 CO Dayton 07G Green
4:30 PM #6865109 2 Columbus United G'07 Lions North Orange Park map
2 TFA G07 Elite
Saturday, October 26th, 2019
11:00 AM #6865093 1 Columbus United G'07 Lions North Orange Park map
1 CUP 07G North II
4:00 PM #6865076 0 Columbus United G'07 Lions North Orange Park map
2 CUP 07G North I
Sunday, October 27th, 2019
10:30 AM #6865104 3 CUP 07G North II Posey map
1 WCSA 2007G Elite
12:30 PM #6865107 3 CUP 07G South I Clearcreek map
1 TFA G07 Elite
2:00 PM #6865103 1 CWSC G07 Academy Elite CWSC Training Centers Miami Whitewater map
2 CUP 07G North I
Tuesday, March 3rd, 2020
7:00 PM #6865112 1 CUP 07G North II CHCA MSL Stadium map
4 CUP 07G North I
Thursday, March 12th, 2020
6:15 PM #6865138 CO Dayton 07G Green Wright State University map
BSA Celtic G07 White
Sunday, March 15th, 2020
3:00 PM #6865136 CWSC G07 Academy Elite Oak Hills High School map
CUSA G07 NPL
Friday, March 20th, 2020
7:00 PM #6865088 FOSC G07 Elite Ross High School map
CO Dayton 07G Green
Saturday, March 21st, 2020
6:00 PM #6865083 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
CUP 07G South II
Sunday, March 22nd, 2020
11:00 AM #6865102 TFA G07 Elite Miami Whitewater Soccer Complex, Field #12 Field #15 map
BSA Celtic G07 White
Saturday, March 28th, 2020
1:00 PM #6865098 CUP 07G South II Riverside Park map
Columbus United G'07 Lions
Saturday, April 4th, 2020
10:30 AM #6865106 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
Columbus United G'07 Lions
Saturday, April 11th, 2020
9:45 AM #6865126 BSA Celtic G07 White Beavercreek High School map
Columbus United G'07 Lions
10:00 AM #6865113 CWSC G07 Academy Elite CWSC Training Centers Valley Junction map
FOSC G07 Elite
Friday, April 17th, 2020
6:15 PM #6865079 CO Dayton 07G Green Ankeney Ankeney 2 map
CUP 07G North I
Tuesday, April 21st, 2020
6:00 PM #6865129 TFA G07 Elite TFA Harrison Soccer Complex (TSC) TFA Harrison Field #13 - 11v11 map
CUP 07G North I
Saturday, April 25th, 2020
12:30 PM #6865078 BSA Celtic G07 White Ankeney complex map
CUP 07G South II
Wednesday, April 29th, 2020
6:00 PM #6865094 CUP 07G South II Clearcreek Clearcreek - Field 8 map
CUP 07G South I
Saturday, May 2nd, 2020
4:00 PM #6865105 CUP 07G South II Ankeney Ankeney - Field 13 map
CO Dayton 07G Green
Sunday, May 3rd, 2020
4:45 PM #6865080 Columbus United G'07 Lions North Orange Park map
FOSC G07 Elite
Sunday, May 10th, 2020
9:30 AM #6865096 CUP 07G North I Tourney Games map
BSA Celtic G07 White
11:00 AM #6865099 CO Dayton 07G Green Warrior Soccer Complex Field 17 map
CUP 07G North II
Wednesday, May 13th, 2020
6:30 PM #6865101 FOSC G07 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
CUP 07G North I
Sunday, May 17th, 2020
3:00 PM #6865117 WCSA 2007G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 38 map
CUSA G07 NPL
Tuesday, May 19th, 2020
6:30 PM #6865108 FOSC G07 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
BSA Celtic G07 White
Thursday, May 21st, 2020
6:30 PM #6865121 CUP 07G South I Clearcreek Clearcreek - Field 18 map
CO Dayton 07G Green
Sunday, May 24th, 2020
3:00 PM #6865095 CUSA G07 NPL Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
TFA G07 Elite
Saturday, May 30th, 2020
10:30 AM #6865075 CUP 07G South I Clearcreek Clearcreek - Field 18 map
FOSC G07 Elite
Sunday, May 31st, 2020
11:45 AM #6865087 Columbus United G'07 Lions North Orange Park map
CWSC G07 Academy Elite