Ohio South State League

Standings
Team Games Wins Losses Ties Pts GF GA
WCSA 2006G Elite 10 4 3 3 15 13 11
Club Ohio*06G Green 1 5 4 0 1 13 11 0
FOSC G06 Elite 8 4 3 1 13 15 9
Mercury G06 Red 6 3 1 2 11 11 7
Express FC 2006 Girls Blue 5 3 1 1 10 9 7
Columbus United G'06 Lions 6 2 2 2 8 5 5
BSA Celtic G06 White 5 2 2 1 7 10 6
CUSA G06 Elite 5 2 2 1 7 4 6
CUP 06G South I 8 1 3 4 7 6 13
Northwest FC 2006G Orange (U14) 6 2 4 0 6 3 9
Alliance Cincy Elite G06 4 0 2 2 2 4 9
CUP 06G North I 6 0 4 2 2 4 13
Schedule
Saturday, August 24th, 2019
9:00 AM #6865232 2 WCSA 2006G Elite Patricia Allyn / Hoffman Reserve Field 8 map
4 FOSC G06 Elite
Sunday, August 25th, 2019
3:30 PM #6865228 1 CUP 06G South I Clearcreek map
4 BSA Celtic G06 White
Saturday, September 7th, 2019
8:00 AM #6865205 0 Alliance Cincy Elite G06 Miami Whitewater Soccer Complex Field 6 map
3 Mercury G06 Red
8:30 AM #6865202 1 Express FC 2006 Girls Blue Kilbourne Run - Field 11 map
0 FOSC G06 Elite
Tuesday, September 10th, 2019
6:30 PM #6865176 2 Columbus United G'06 Lions North Orange Park map
0 Northwest FC 2006G Orange (U14)
Friday, September 13th, 2019
6:30 PM #6865237 1 WCSA 2006G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 16 map
1 Alliance Cincy Elite G06
Saturday, September 21st, 2019
9:30 AM #6865190 2 BSA Celtic G06 White Ankeney Soccer Complex #14 map
2 FOSC G06 Elite
Sunday, September 22nd, 2019
11:00 AM #6865201 0 Columbus United G'06 Lions North Orange Park map
0 CUP 06G South I
12:00 PM #6865204 1 WCSA 2006G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 16 map
0 CUP 06G North I
3:00 PM #6865226 2 FOSC G06 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
0 Northwest FC 2006G Orange (U14)
Saturday, September 28th, 2019
3:00 PM #6865230 0 CUP 06G North I Posey map
3 Club Ohio*06G Green 1
Sunday, September 29th, 2019
10:30 AM #6865175 4 Club Ohio*06G Green 1 Darree Darree 4 map
0 CUP 06G South I
Thursday, October 3rd, 2019
6:00 PM #6865191 0 CUP 06G North I Clearcreek map
0 CUP 06G South I
Friday, October 4th, 2019
6:00 PM #6865229 2 Columbus United G'06 Lions Glen Oak Elementary School map
1 Express FC 2006 Girls Blue
Saturday, October 5th, 2019
12:00 PM #6865187 2 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
1 Northwest FC 2006G Orange (U14)
3:00 PM #6865218 3 Mercury G06 Red Miami Whitewater #6 map
3 Express FC 2006 Girls Blue
Sunday, October 6th, 2019
10:00 AM #6865222 2 Express FC 2006 Girls Blue Spindler Park Spindler Park - Field 8 map
1 CUP 06G North I
2:30 PM #6865214 0 FOSC G06 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
2 Club Ohio*06G Green 1
Sunday, October 13th, 2019
10:30 AM #6865192 0 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
1 Mercury G06 Red
12:00 PM #6865206 1 Northwest FC 2006G Orange (U14) Spindler Soccer Fields #12 map
0 BSA Celtic G06 White
Saturday, October 19th, 2019
10:30 AM #6865211 3 CUP 06G North I Posey map
3 Alliance Cincy Elite G06
11:30 AM #6865212 1 Columbus United G'06 Lions North Orange Park map
2 WCSA 2006G Elite
1:30 PM #6865208 1 FOSC G06 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
2 CUP 06G South I
Sunday, October 20th, 2019
12:00 PM #6865220 4 FOSC G06 Elite Fairfield Optimist Soccer Fields 6 map
0 CUSA G06 Elite
3:00 PM #6865182 1 WCSA 2006G Elite McClure Lebanon Sports Complex Field 16 map
2 Express FC 2006 Girls Blue
Thursday, October 24th, 2019
6:00 PM #6865234 2 Club Ohio*06G Green 1 Darree Darree 4 map
0 Columbus United G'06 Lions
Saturday, October 26th, 2019
2:00 PM #6865186 0 Club Ohio*06G Green 1 TBD map
0 WCSA 2006G Elite
Sunday, October 27th, 2019
12:00 PM #6865217 4 BSA Celtic G06 White Ankeney Soccer Complex #14 map
0 CUP 06G North I
2:00 PM #6865193 0 Northwest FC 2006G Orange (U14) Spindler Soccer Fields #12 map
3 WCSA 2006G Elite
Sunday, November 3rd, 2019
12:00 PM #6865227 0 Alliance Cincy Elite G06 Riverside Riverside #2 map
2 CUSA G06 Elite
Saturday, November 9th, 2019
5:30 PM #6865180 0 CUP 06G South I Grooms Grooms - Field B map
1 Northwest FC 2006G Orange (U14)
Sunday, November 10th, 2019
2:00 PM #6865238 0 Mercury G06 Red Western Hills High School map
2 FOSC G06 Elite
2:30 PM #6865203 0 Columbus United G'06 Lions Olentangy High School map
0 CUSA G06 Elite
3:30 PM #6865215 1 CUP 06G South I Grooms Grooms - Field B map
1 WCSA 2006G Elite
Saturday, February 22nd, 2020
8:30 AM #6865199 2 Mercury G06 Red Tourney Game map
0 WCSA 2006G Elite
Sunday, March 1st, 2020
6:30 PM #6865188 2 CUP 06G South I Walnut Hills HS map
2 Mercury G06 Red
Saturday, March 7th, 2020
6:30 PM #6865173 2 WCSA 2006G Elite Centerville Alumni Stadium / Legacy Field map
0 BSA Celtic G06 White
Saturday, March 14th, 2020
10:00 AM #6865231 Mercury G06 Red Western Hills High School map
Northwest FC 2006G Orange (U14)
Saturday, March 21st, 2020
11:30 AM #6865178 Alliance Cincy Elite G06 Goshen Middle School map
FOSC G06 Elite
5:00 PM #6865235 CUP 06G South I Grooms Grooms - Field B map
Express FC 2006 Girls Blue
Sunday, March 22nd, 2020
11:00 AM #6865196 FOSC G06 Elite Fairfield High School map
Columbus United G'06 Lions
3:30 PM #6865179 Mercury G06 Red Western Hills High School map
Columbus United G'06 Lions
Friday, March 27th, 2020
6:00 PM #6865224 Alliance Cincy Elite G06 Riverside Riverside #1 map
CUP 06G South I
Sunday, March 29th, 2020
3:00 AM #6865233 Northwest FC 2006G Orange (U14) Spindler Soccer Park #13 map
CUP 06G North I
Sunday, April 5th, 2020
1:00 PM #6865183 BSA Celtic G06 White Ankeney Soccer Complex #4 map
Alliance Cincy Elite G06
Friday, April 10th, 2020
6:45 PM #6865181 Club Ohio*06G Green 1 Darree Darree 7 map
CUSA G06 Elite
Saturday, April 11th, 2020
3:30 PM #6865236 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
BSA Celtic G06 White
Monday, April 13th, 2020
6:00 AM #6865198 Northwest FC 2006G Orange (U14) Spindler Soccer Park #13 map
Alliance Cincy Elite G06
Tuesday, April 14th, 2020
6:15 PM #6865207 Express FC 2006 Girls Blue Spindler Park Spindler Park - Field 8 map
Club Ohio*06G Green 1
Saturday, April 25th, 2020
3:00 PM #6865216 Alliance Cincy Elite G06 Miami Meadows Park MM12 map
Columbus United G'06 Lions
4:00 PM #6865177 CUP 06G North I Posey Posey - Field R (11v11) map
Mercury G06 Red
Sunday, April 26th, 2020
2:00 PM #6865184 CUP 06G North I Posey Posey - Field R (11v11) map
FOSC G06 Elite
Saturday, May 2nd, 2020
12:00 PM #6865223 BSA Celtic G06 White Ankeney Soccer Complex #4 map
Columbus United G'06 Lions
2:15 PM #6865185 Express FC 2006 Girls Blue Spindler Park Spindler Park - Field 8 map
Alliance Cincy Elite G06
4:00 PM #6865189 CUP 06G North I Posey Posey - Field R (11v11) map
Columbus United G'06 Lions
Sunday, May 3rd, 2020
10:00 AM #6865194 Alliance Cincy Elite G06 Clear Creek Field 16 map
Club Ohio*06G Green 1
2:15 PM #6865195 Express FC 2006 Girls Blue Spindler Park Spindler Park - Field 8 map
BSA Celtic G06 White
Monday, May 4th, 2020
6:30 PM #6865225 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
WCSA 2006G Elite
Wednesday, May 6th, 2020
6:30 PM #6865197 BSA Celtic G06 White Darree Soccer Fields map
Club Ohio*06G Green 1
Monday, May 11th, 2020
6:15 PM #6865219 Club Ohio*06G Green 1 Darree Darree 7 map
Northwest FC 2006G Orange (U14)
Wednesday, May 13th, 2020
6:30 PM #6865210 BSA Celtic G06 White Ankeney Soccer Complex #4 map
Mercury G06 Red
Tuesday, May 19th, 2020
6:00 PM #6865209 Northwest FC 2006G Orange (U14) Spindler Soccer Park #13 map
Express FC 2006 Girls Blue
Friday, May 29th, 2020
6:45 PM #6865200 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
CUP 06G North I
Saturday, May 30th, 2020
1:00 PM #6865213 CUP 06G South I Grooms Grooms - Field B map
CUSA G06 Elite
3:30 PM #6865221 Mercury G06 Red Western Hills High School map
Club Ohio*06G Green 1
Sunday, May 31st, 2020
4:30 PM #6865174 CUSA G06 Elite Oak Grove Park (CUSA) Field 51 map
Express FC 2006 Girls Blue